| | WONDER WEB
Naše portfolio
Jak si vybrat agenturu pro tvorbu webu?
Scrollujte dolů
Hledat

Jak si vybrat agenturu pro tvorbu webu?

16/10/2023 - 02:43:00Kategorie : Obecné povídání


V dnešní digitální éře je pro každou firmu nezbytné mít svou online přítomnost. Ať už jde o malou firmu, střední podnik nebo velkou korporaci, profesionálně vytvořený a funkční web je klíčovým nástrojem pro úspěch. Ale jak si vybrat správnou agenturu na tvorbu webu, která splní vaše očekávání a poskytne kvalitní výsledek?

Jedním z prvních faktorů, který byste měli zvážit, je zda chcete opensource řešení nebo ne. Opensource platformy, jako je WordPress, Joomla nebo Drupal, jsou populární a často levnější možností. Nicméně, pokud hledáte opravdu profesionální a na míru šité řešení, měli byste zvážit spolupráci s agenturou, která vyvíjí vlastní webový systém.

Výhodou vlastního systému je, že může být plně přizpůsobený vašim potřebám a požadavkům. Agentura bude schopna vytvořit unikátní design, který bude odpovídat vašemu vizuálnímu stylu a zároveň bude dobře fungovat na technické úrovni. Opensource platformy často nabízejí mnoho šablon a pluginů, ale není snadné dosáhnout plného přizpůsobení a originality.

Dalším důležitým faktorem je zkušenost a reference agentury. Podívejte se na portfolio jejich práce, projděte si weby, které již vytvořili. Zjistěte, zda mají zkušenosti s tvorbou webů ve vašem odvětví nebo s podobnými požadavky. Dobrá agentura by měla mít také spokojené zákazníky, takže se nebojte požádat o reference a názory.

Další důležitou věcí je komunikace a spolupráce. Je důležité najít agenturu, která je ochotná naslouchat vašim potřebám a přání a spolupracovat s vámi na vytvoření webu, který vás bude skutečně reprezentovat. Komunikace by měla být průběžná a transparentní, abyste měli přehled o průběhu projektu a mohli se kdykoli zeptat na jakékoliv otázky.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je cena. Měli byste si stanovit rozpočet a najít agenturu, která se vejde do vašich finančních možností. Nicméně, nejlevnější možnost nemusí vždy znamenat nejlepší kvalitu. Je důležité najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou výsledku. Ona taková cena webu postaveného na wordpresu s nasazeným vzhledem se taky může vyšplhat do desítek tisíc, ale za stejnou cenu už jinde dostanete řešení na míru. Každá agentura si určuje vlastní cenovou politiku a ceny můžou a jsou někdy extrémně rozdílné.

Vybrat správnou agenturu na tvorbu webu může být náročný proces, ale investice do kvalitního a profesionálního webu se vám může mnohonásobně vrátit. Buďte pečliví při výběru a nebojte se požádat o rady a doporučení od profesionálů. Preferujte kompletní služby, vyhněte se agenturám, které Vám nainstalují wordpress na veřejném hostingu a účtují si za to i víc jak 20 000,- takovou službu si dokážete vytvořit sami někdy jen za cenu hostingu řádově 1 000,- Kč. Dnešní poskytovatelé hostingu už nabízejí samoinstalaci wordpresu na jejich hosting zmáčknutím jednoho tlačítka. Preferujte agentury, které Vám nabídnou kompletní služby a nebudou se tak vymlouvat na potíže třetích stran.

 

wonder blog